مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

هماهنگي آرايش با شال، روسري و مقنعه

براي تطبيق و هماهنگ سازي يك آرايش معقول و مناسب با رنگ لباس يا مانتو و بخصوص شال و روسري كه مانند مو بيشترين تاثير زيبايي را در كنار آرايش خواهند داشت بايد به نكاتي توجه شود كه علاوه بر ملاحت و زيبايي خاص خود در چهره پردازي، از هر نوع جلب توجهي كه مي‌تواند باعث ناهماهنگي آرايش شود جلوگيري شود.

هماهنگ سازي رنگها:


۱-پوشش مشكي و سفيد: براي پوشش مشكي و سفيد هر نوع آرايشي مناسب است ولي بهترين و مناسب ترين آن رنگهاي ملايم سرخابي كمرنگ، صورتي مات و زرشكي و قرمز براي لبها و كمي خاكستري تيره در قسمت انتهايي چشم و كمرنگ‌تر در قسمت مياني تا سفيد به گوشه‌ي داخلي چشم براي سايه استفاده شود.

۲-پوشش قهوه اي:
آرايش آجري، طلايي، كرم قهوه اي روشن و بژ براي چشم ها و رژهاي ملايم قهوه اي روشن، آجري و نارنجي كمرنگ براي لبها.

۳-پوشش سرمه اي:
پشت چشم سايه ي ملايم آبي مات و يا سرمه اي كمرنگ كه پس از آن تا گوشه ي چشم نزديك بيني با رنگ روشن صورتي بسيار ملايم آرايش شود و لبها نيز با رژهاي سرخابي و صورتي ملايم.

۴-پوشش خاكستري:
چشم ها را با سايه هاي انتهايي كمي مشكي كه در كنار خاكستري محو شده و به سمت داخلي چشم از كمي صورتي مايل به سفيد استفاده شود و براي لبها نيز از انواع رژهاي بنفش و همينطور صورتي و سرخابي كمرنگ استفاده شود.

۵-پوشش آبي:
سايه ي چشم ها مي تواند به نسبت كمرنگ و پررنگ بودن آبي شال و روسري و لباس برعكس عمل كرده يعني در صورت پوشش آبي آسماني از سايه اي كه آبي تيره و يا سرمه اي است از گوشه ي بيروني چشم به سمت داخل سايه زده و كمي از آبي آسماني استفاده شود و در صورت پوشش آبي لاجوردي و تيره، قسمت بيروني چشم را تنها با يك خط آبي تيره سايه زده و بيشتر ازسايه هاي آبي روشن استفاده كنيد، مي‌توانيد قسمت داخلي گوشه ي چشم را با صورتي نيز سايه بزنيد. در مورد لبها نيز بيشتر از رژهاي صورتي و سرخابي براق و بسيار روشن استفاده كنيد.

۶- پوشش سبز:
در مورد رنگ سبز، با انواع رنگهاي سبز همان رنگ سايه را در كنار كمرنگ و روشن‌تر آن انتخاب كرده، تنها در قسمت بيروني سايه از يك خط سبز يشمي كه آن را كمي در بقيه ي سايه ها محو مي‌كنيد استفاده كنيد و رژلبهاي آجري روشن، نارنجي روشن و يا مات كمرنگ را براي لبها بكار ببريد.

۷-پوشش كرم:
پوشش كرم را مي‌توانيد با انواع رنگهاي قهوه اي چه روشن، چه تيره و بژ با جابجايي آنها بطور سليقه اي استفاده كرده و لبها را نيز با انواع رژهاي قهوه اي و بژ آرايش كنيد.

۸-پوشش بنفش:
پشت چشم ها را با سايه هاي طلايي، بژ و گاهي خاكستري تيره و روشن و همينطور انواع بنفش‌ها در كنار خاكستري و بژ به‌طوري كه تيره‌ها در قسمت انتهايي چشم و روشن ها در قسمت داخلي چشم آرايش شوند و براي لبها از انواع رژهاي بنفش براق و كمرنگ استفاده شود.

۹-پوشش صورتي:
پشت چشم ها را با خاكستري، آبي روشن و يا سرمه اي در انتهاي چشم و كمي صورتي بسيار روشن در قسمت داخلي آرايش كنيد و براي لبها از انواع صورتي هاي براق و كمرنگ يا مات ملايم استفاده شود.

۱۰-پوشش قرمز:
سايه‌ي چشم ها در قسمت انتهايي تنها با يك خط دودي تيره كه به سمت داخل با كمي خاكستري محو خواهد شد و در قسمت مياني سايه از كمي قرمز بسيار روشن تنها به اندازه ي هاله اي كمرنگ و پس از آن با كمي سفيد در قسمت داخلي چشم آرايش شود و براي لبها نيز از انواع قرمزهاي براق و مات مي‌توانيد استفاده كنيد.

۱۱-پوشش زرشكي :
در مورد زرشكي هر چه آرايش صورت از زرشكي دور شده و به سمت صورتي هاي روشن و مات برود آرايش زيباتر خواهد شد چرا كه چه پوست روشن و چه تيره باشد با آرايش زرشكي گرفته تر خواهد شد در نتيجه توصيه مي‌شود براي پوشش زرشكي از سايه هاي صورتي تيره و كم كم روشن تا به سفيد در پشت چشمها و انواع رژهاي صورتي براي لبها استفاده كنيد.

چند نكته :


الف- رنگ رژگونه ها مطابق با رژ لبهاست.
ب- منظور از زدن سايه در قسمت بيروني چشم به شكل تنها خطي تيره اين است كه خطي از گوشه ي بيروني چشم سمت انتهاي ابرو به سمت بالا بين چشم و ابرو عمودي و مايل به بيرون كشيده شود و سپس اين خط تيره را به سمت داخل و افقي در پشت پلك پهن كرده تا در سايه هاي روشن بعدي كه مي‌زنيد محو شود و تنها هاله اي تيره در قسمت انتهاي چشم ديده شود.
پ- براي زدن رژها ابتدا با خط لبي تيره تر از رژلبتان دور لبها را شكل داده وآن را روي تمام لب پخش كنيد سپس رژلب را يكدست روي لب بزنيد.
ت- حتما لازم نيست از تمام سايه ها براي چشم استفاده كنيد، استفاده از رنگ اصلي سايه به طور يكنواخت در پشت پلكها هم كافي است.
ث-از سايه هاي مدادي هم مي توانيد تنها به صورت يك خط افقي در پشت پلك ومماس برخط چشم استفاده كنيد و گاهي هم به صورت خطي باريك در زير چشمها بكشيد.


نوشته شده در چهارشنبه 1389/12/18ساعت 8:51 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog